Przedwczesny wytrysk przyczyny i sposoby leczenia męskich problemów

Wśród tematów najczęściej poruszanych w badaniach, a także ankietach dotyczących męskich problemów seksualnych występuje sprawa zbyt wczesnego wytrysku. Dotyczy ona około 20-30 % męskiej populacji. Problem jest o tyle poważny, iż często wiąże się z rozpadem relacji partnerskich.

Czym jest przedwczesny wytrysk?

Przedwczesnym wytryskiem nazwami ten, który występuje poza kontrolą mężczyzny, znacznie szybciej niż zamierzał skończyć, niemal natychmiast po rozpoczęciu penetracji. Problem ten nie jest rzadkości. Dotyka około 1/3 mężczyzn czynnych seksualnie. Może być on powiązany ze strasem, przerostem prostaty, a także zaburzeniami wzwodu. Zbyt wczesny wytrysk to najczęściej występująca u mężczyzn seksualna dysfunkcja, która ma często wpływ na całkowity rozpad związku.

Przedwczesny wytrysk przyczyny

Rodzaje przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk pojawiający się na przestrzeni całego życia od samego początku seksualnej inicjacji. Zalicza się do niego taki wytrysk, który następuje niemal natychmiast po rozpoczęciu penetracji bądź przed jej rozpoczęciem. Ponadto mężczyznę charakteryzuje niemoc opóźnienia wytrysku podczas wszystkich stosunków. Sytuacja ta powoduje stres, zakłopotanie a często prowadzi do unikania aktywności seksualnej.

Kolejny typ zwany nabytym wyróżnia widoczne skrócenie czasu do pojawienia się ejakulacji w porównaniu do wcześniejszego funkcjonowania seksualnego panów. Dodatkowo wyróżnia się istnienie trzeciej grupy panów z naturalnie zmiennym wytryskiem zbyt wczesnym. U tej części mężczyzn problem pojawia się okazjonalnie, rolę w tej sytuacji mogą odgrywać czynniki zewnętrzne.

Jak często pojawia się przedwczesny wytrysk?

Zbyt wczesny wytrysk występuje u około 20-30 % męskiego społeczeństwa. Największa część stanowią panowie z naturalnie zmiennym wytryskiem przedwczesnym – wpływ na niego mają czynniki psychogenne. Duży odsetek stanowią także mężczyźni z przedwczesnym wytryskiem rzekomym. Są to w pełni zdrowe osoby, których nie zadowala własne seksualne funkcjonowanie.

Przedwczesny wytrysk przyczyny

Czynniki psychogenne

Zaliczamy do nich dłuższą przerwę od współżycia, stres, zaburzenia partnerkich relacji, brak regularnego współżycia, atrakcyjna partnerka budząca obawę przed niesprawdzeniem się bądź też odwrotnie nieatrakcyjna, stosowanie przerywanego stosunku, zaburzenia lękowe i depresyjne

Czynniki somatyczne lub inne zaburzenia

Przerost prostaty, zapalenie prostaty, udar mózgu, niedoczynność tarczycy, zaburzenia erekcji oraz zaburzenia seksualne.

Sposoby leczenia przedwczesnego wytrysku

Leczenie dysfunkcji związanych z przedwczesnym wytryskiem opiera się na różnych metodach terapeutycznych oraz farmakoterapii.

Tabletki na wydłużenie stosunku

Na rynku dostępna jest cała gama produktów mających na celu wydłużyć w czasie wystąpienie wytrysku. Większość z nich bazuje na w pełni naturalnych składnikach, dając doskonałe rezultaty. Tabletki poza możliwością przedłużenia stosunku działają kojąco na psychikę mężczyzny. Minimalizują się jego obawy i lęki. Dzięki temu odzyskanie kontroli nad wytryskiem jest znacznie prostsze.

Przedwczesny wytrysk przyczyny

Terapia dla par

W przypadku problemu ze zbyt wczesnym wytryskiem zachęca się partnerów do podjęcia wspólnej psychoterapii. Zaburzenia tego typu swoje podłoże mają przede wszystkich w psychice dlatego tez tak ważne jest uczestnictwo w terapii.

Trening

Metody treningowe obejmują różne techniki opóźnienia wytrysku tj. metod go and stop czy uciskowa –  szczegółowo opisane zostały w artykule >> Jak przedłużyć orgazm? 

VigraFast najskuteczniejsze tabletki na potencje

vigrafast

 

VigraFast to tabletki, które zażywają internauci i to oni wystawili im tak pozytywną opinią. Nie bez znaczenia także środek ten zajmuje najwyższe miejsce w rankingu! Co ważne, nie tylko mężczyźni zadowoleni są z efektów ale głownie ich partnerki! Zaburzenie erekcji aktualnie nie stanowi zbyt dużego problemu i z całą pewnością nie może odebrać radości życia.

Najskuteczniejsze tabletki na potencję >> ZOBACZ